Awards

Adjudicator's Choice - Ballet 8 Years and Under

Dr. J. Sidorov Trophy

Dr. J. Sidorov Scholarship

Zoey Macdonald

Adjudicator's Choice - Ballet 8 Years and Under

Dr. J. Sidorov Trophy

Dr. J. Sidorov Scholarship

Leo Summer

Most Memorable Performance 8 Years and Under

In Memory of Brooklyn Matson

Rocky Mountain Dance Co

Cadence Garden

Outstanding Variety Performance - Open Age

Dance Your Hart Out Trophy

Dance Your Hart Out Scholarship

Grace Faucher

Outstanding Acrobatic Performance - Open Age

Chang Family Trophy

Chang Family Scholarship

Caspian

Outstanding Lyrical Performance - Open Age

Art in Motion Scholarship

Mya Friesen

Outstanding Hip Hop Performance - Open Age

Clarke Action Photography Scholarship

Edan Jairus Tadiaman

Outstanding Song and Dance Performance - Open Age

Clarke Action Photography Scholarship

Tyler Meaney

Outstanding Cultural Specific Performance - Open Age

Clarke Action Photography Scholarship

Merrily

Outstanding Tap Performance - Open Age

Thomas Flynn Trophy

PG Dance Festival Scholarship

Katie Leblanc

Jazz Style & Presentation - Open Age

Krebbs Family Trophy

PG Dance Festival Scholarship

Nathania-Marie Cam

Ballet Style & Presentation - Open Age

Sonia Fabian Trophy

PG Dance Festival Scholarship

Sylvie Swanson

Outstanding Modern/Contemporary Performance

12 Years and Under

Excalibur Theatre Arts Scholarship

Izzie Croot

Outstanding Modern/Contemporary Performance

Senior

Excalibur Theatre Arts Trophy

Excalibur Theatre Arts Scholarship

Aiyana Murphy-Morven

Most Promising Dancer - 12 Years and Under

Jellison Dance Study Trophy

Performers North Scholarship

Valen von den Steinen

Most Promising Dancer - 13 to 18 Years

Performers North Scholarship

Claire Westerlaken

Outstanding Performance - 19 Years and Over

PG Dance Festival Trophy

Performers North Scholarship

Ellie Prendergast

Outstanding Ballet/Modern Duo Scholarship - Open Age

Clarke Action Photography

Woodland

Outstanding Stage Duo Scholarship - Open Age

Art in Motion Scholarship

Morning Announcements

Innovative Contemporary Soloist - 16 to 18 Years

Method Dance Society Trophy

Method Dance Society Scholarship

Avee Raye Boyle

The Lana McCracken Most Memorable
Costume Award - Open Age

Melissa McCracken Scholarship

Buko

Most Memorable Performance - Open Age

Kindermann Family Trophy

Kindermann Family Scholarship

Brianna Onstein

Adjudicator's Choice Choreography - Modern

Leah Jackson Memorial Trophy

PG Dance Festival Scholarship

Jocelyn Penden - The Diner

Adjudicator's Choice Choreography - Ballet

PG Dance Festival Scholarship

Nicole Russell - Claire's Contemporary Ballet

Adjudicator's Choice Choreography - Stage

PG Dance Festival Scholarship

Tristan Ghostkeeper 

Lyrical Dance - What About Us

Madeline Kozoris Memorial Award

Dancer's Own Choreography

Tammy Kozoris Scholarship

Hannah Swanson

Outstanding Dance Performance - 13 to 18 Years

Barb Holmes Memorial PG Dance Festival Scholarship

Taylor Jackson

Outstanding Dance Performance - 13 to 18 Years

Dance Your Hart Out Scholarship

Karlie Fudger

Outstanding Dance Performance - 13 to 18 Years

William Kordyban Memorial

Carrier Lumber Scholarship

Sarah Prendergast

Outstanding Dance Performance - 13 to 18 Years

KODE Contracting Scholarship

Elsa Winnig

Outstanding Dance Performance - 13 to 18 Years

William Kordyban Memorial

Carrier Lumber Scholarship

Felicity Bleecker

Best You Can Be Award

Bunny Murray Memorial Trophy

Russell/Murray Family Scholarship

Caleigh MacRae

Outstanding Dance Performance - Senior

Enchainement Dance Centre Scholarship

Paige Connelly

Outstanding Dance Performance - Senior

Enchainement Dance Centre Scholarship

Kristan Tabora

Overall Dance Excellence - Senior

PG Dance Festival Trophy

PG Dance Festival Scholarship

Emily Jane Photo Session

Brielle Hamelin